Kontaktování zahraničního studenta

Úplně první věc, kterou je nutné ve tvojí funkci Buddyho udělat, je včas kontaktovat přiděleného zahraničního studenta. Je dobré ho kontaktovat více cestami, přes e-mail a také Facebook.

Co napsat do prvního emailu?

  • Představit se studentovi a sdělit mu, že se na tebe může obracet s dotazy.

  • Dotázat se na datum a místo jeho příjezdu, aby si ho mohl/a vyzvednout (pokud ti napíše, že přijede do Prahy, popiš mu detailně cestu do Ústí nad Labem).

  • Napiš mu na sebe telefonní číslo a požádej ho o jeho telefonní číslo (pro lepší komunikace v den příjezdu).

  • Informuj ho o Welcome Weeku.

  • nutných počátečních výdajích (11 000 kolejné (deposit + nájem na tři měsíce), 830 Kč tříměsíční kupón na MHD, cena potravin, služeb, aj.)​

 

Příjezd do Ústí nad Labem

Jak vysvětlíš zahraničnímu studentovi, aby se dostal z letiště v Praze do Ústí nad Labem? Můžeš využít připravené maunály, které jsou k dispozici, máme je v anglické variantě a dokonce i přeložené do turečtiny.

Měl/a by si mu také připomenout, co si nesmí zapomenout vzít s sebou (např. min 2 pasové fotografie, kabel na připojení internetu, dostatek peněz, …), poskytni mu informace o České republice, Ústí nad Labem, počasí v ČR (zmiň se o tom, že v zimě sněží a v létě je teplo), o univerzitě apod.

Může se stát, že ti tvůj student neodpoví ihned, nebo že ti neodpoví vůbec. Zůstaň v klidu, zkus to znovu a když ti neodpoví ani pak, informuj nás (hr@esn-usti.cz) a my se s ním zkusíme spojit.